Hírek - Adózás
Tizenegyen sérültek meg a Moszkva téri karambolban
2008.11.25
Több mint tizen megsérültek kedden reggel, amikor egy szirénázó tûzoltóautó összeütközött egy busszal a fõvárosban, a Moszkva téren. Mind a két jármû totálkárosra tört, a környéken nagy a torlódás.Négyes súlyosan, heten könnyebben megsérültek kedden reggel, amikor egy tûzoltóautó és a volánbusz egy járata karambolozott a fõvárosban, a Moszkva téren - mondta a Fõvárosi Tûzoltóparancsnokság szóvivõje, Molnár Péter. A sérültek között vannak tûzoltók is, közülük egy súlyosan, kettõ könnyebben sérült meg. A többi sérült az autóbuszon utazott.
A szóvivõ szerint a megkülönböztetõ jelzést használó tûzoltóautó a Krisztina körút irányából tartott a Szilágyi Erzsébet fasor felé. A keresztezõdéshez érve a villamos elsõbbséget adott a tûzoltóautónak, ami így behajtott a keresztezõdésbe, azonban a villamos takarásából egy volánbusz nekiütközött. Mindkét jármû totálkárosra tört.
Gyõrfi Pál, az Országos Mentõszolgálat szóvivõje szerint a sérülteknek lábtörésük illetve törésgyanújuk van, illetve van, aki fejsérülést, agyrázkódást szenvedett.
A környéken minden irányból nagy a torlódás - közölte Zdroba Gyula, a Fõvinform ügyeletese.









